Poznejte Scratch, jak ho neznáte - odborně

Pravopis slova a slov odvozených

 Scratch Cat [skreč kæt / ket] - rod mužský  životný, podstatné jméno nesklonné 

Scratchy [skreči]  -  rod mužský životný, vzor jarní, místo -í- však -y-

Scratch [skreč] - rod mužský neživotný, vzor stroj

Scratcher i Scratch-er [skrečr i skrečer] - rod mužský životný, vzor pán

Scratching [skrečink], anglická přípona -ing, rod mužský neživotný, vzor hrad,   význam slova: programování v programovacím jazyce Scratch

Scratch team i Scratch tým [skreč tým],  rod mužský neživotný, vzor hrad

Wrobederův názor

Scratch je více než popisuje Wikipedie. Můžeme sdílet projekty na stránkách  https://scratch.mit.edu.    Tam si můžeme založit účet.                      Není  to jen tak jednoduché.

Názor Scratch teamu

Se Scratchem můžete programovat interaktivní příběhy, hry a animace - a sdílet svoje výtvory s online komunitou

Scratch pomáhá mladým naučit se myslet tvořivě, přemýšlet systematicky a spolupracovat - podstatné dovednosti pro život v 21. století.

Scratch je projektem Lifelong Kindergarten Group v MIT Media Lab. Je poskytován zcela bezplatně (= zdarma).

Maskot Scratche - Scratch cat, Scratchery někdy nazýván Scratchy.

názor Wikipedie

Samotný Scratch začal roce 2005 díky Mitcheli Resnickovi. Dnes  tzv. Scratchteam - má samotný účet v Scratchi! Vývojářem je  Media Lab Lifelong Group (tj. MIT, proto scratch.mit.edu) po To je přehled, ale teď do slova:

Scratch je vizuální programovací jazyk, tzn. jazyk, který umožňuje vytvářet programy manipulací s grafickými programovými elementy a ne v textové podobě. Školáci, studenti, učitelé a rodiče ho mohou bezplatně používat jako multimediální autorský nástroj ke snadnému vytváření různých her a mít ho jako odrazový můstek do vyspělejšího světa počítačového programování. Je vhodný pro výuku i zábavu a byl použit v řadě různých projektů včetně simulací a vizualizací pokusů, k přípravě přednášek s animovanými prezentacemi, při tvorbě interaktivního umění, hudby a animovaných příběhů pro sociální vědy. existujících projektů dostupných na webových stránkách Scratche, jejich pozměňování a testování provedených úprav (bez jejich ukládání) nevyžaduje žádnou registraci.

Scratch uživatelům dovoluje používat programování řízené událostmi s různými aktivními objekty označovanými v angličtině jako "sprites", v české verzi jako postavy*. V jednoduchém editoru, který je součástí Scratche, je možné tyto postavy nakreslit - jako vektorovou nebo bitmapovou grafiku - anebo se mohou importovat z nějakého vnějšího zdroje, včetně webové kamery.

V současné verzi se Scratch nemusí instalovat, pracuje se s ním online způsobem v internetovém prohlížeči. Zájemci, kteří chtějí Scratch používat bez připojení k Internetu, si mohou stáhnout Scratch 2 offline editor ve verzi pro Windows, Mac OS nebo Linux. Jazyk Scratch je lokalizován do češtiny.

*Ve verzi 1.4 se používal výraz sprite.

Oficiální stránky Wrobedery. Wrobedera neručí za překlad stránek! Kopírování a rozšiřování jakékoli části bez svolení je povoleno.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky